Paxful Exchange: opanuj przewodnik po recenzji użytkownika Crypto

przyjemny przegląd wymiany

Jak używać, handlować i rejestrować się w Paxful Crypto Exchange

Paxful to internetowy rynek, na którym kupujący i sprzedający mogą spotykać się, aby handlować bitcoinami. Jest podobny do LocalBitcoins, oferując szereg opcji płatności, których nie ma na tradycyjnych giełdach.

funkcje

 • Kup kryptowaluty za pomocą PayPal, kart kredytowych lub debetowych, a nawet kart podarunkowych Starbucks
 • Platforma bitcoin peer-to-peer łącząca kupujących i sprzedających
 • Ponad 300 sposobów płacenia za bitcoiny

Metody wpłaty

 • Przelewy bankowe
 • Karty kredytowe i debetowe
 • PayPal
 • Karty podarunkowe
 • Gotówka
 • Łącznie ponad 300 metod wpłat

Plusy

 • Kup bitcoiny od razu, korzystając z ponad 300 metod płatności
 • Usługa Escrow w celu uniknięcia oszustw
 • Połącz się bezpośrednio z kupującymi lub sprzedającymi

Cons

 • Opłaty pośredników
 • Kupowanie limitów
 • Niektórzy złośliwi sprzedawcy lub kupujący nieuchronnie prześlizgują się

Wprowadzenie

Paxful to wyjątkowy rynek online, na którym możesz wchodzić w interakcje z kupującymi i sprzedającymi zainteresowanymi bitcoinem. Działa podobnie do LocalBitcoins czy eBay. Paxful w rzeczywistości nie kupuje ani nie sprzedaje żadnego własnego bitcoina; zamiast tego działa jako pośrednik we wszystkich transakcjach. Bitcoiny są przechowywane na rachunku escrow do momentu zakończenia płatności.

Główną zaletą Paxful jest to, że możesz kupić bitcoiny przy użyciu ponad 300 metod płatności. To oszałamiający wachlarz metod płatności, z których cały czas dodawane są nowe. Jeśli ktoś sprzedaje bitcoiny za torbę jabłek, prawdopodobnie możesz kupić bitcoiny za torbę jabłek za pośrednictwem Paxful.

Obecnie popularne metody płatności na Paxful obejmują lokalne przelewy bankowe (Bank of America, Wells Fargo, SEPA, SWIFT i przelewy), portfele internetowe (PayPal, Skrill, NetSpend, PerfectMoney i OkPay), karty podarunkowe (VISA, MasterCard, Amazon, Target, Best Buy i Walmart), karty debetowe i kredytowe oraz waluty cyfrowe. Niezależnie od tego, czy masz kartę podarunkową Amazon o wartości 20 USD, czy 10000 USD w systemie PayPal, powinieneś być w stanie znaleźć sprzedającego, który zaakceptuje Twoją ofertę za pośrednictwem Paxful.

Ta szeroka obsługa opcji płatności jest główną zaletą korzystania z Paxful. LocalBitcoins to jedyny inny duży rynek, na którym użytkownicy mogą kupować bitcoiny za pomocą niekonwencjonalnych metod płatności, takich jak karty podarunkowe. Konwencjonalne giełdy mogą akceptować tylko przelewy bankowe lub depozyty kryptograficzne. Tymczasem Paxful akceptuje prawie wszystko.

Oczywiście umożliwienie kupującym i sprzedającym bezpośredniej interakcji między sobą nieuchronnie spowoduje problemy z bezpieczeństwem. Dlatego Paxful dużo zainwestował w bezpieczeństwo.

Kupujący Paxful są w pełni chronieni przez usługę depozytową witryny i uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Paxful weryfikuje i kontroluje wszystkich sprzedawców, umożliwiając Ci pewną płatność. Po dokonaniu płatności Paxful zatrzymuje tę płatność na rachunku escrow i weryfikuje ją. Następnie sprzedawca wysyła bitcoiny.

Paxful ma również ugruntowany system raportowania, dochodzeń i rozwiązywania sporów. W przypadku sporu strona internetowa dokłada wszelkich starań, aby zidentyfikować i rozwiązać problem w sposób uczciwy dla wszystkich stron. Nadal możesz znaleźć wiele raportów o ludziach, którzy zostali oszukani przez Paxful (lub LocalBitcoins). Jednak Paxful podjął rozsądne kroki w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa oszustw.

Paxful również działa dłużej, niż wielu ludziom się wydaje. Strona została po raz pierwszy uruchomiona w 2014 roku pod nazwą EasyBitz.

Kluczowe cechy

Kluczowe cechy Paxful obejmują:

300 sposobów płatności: Paxful akceptuje ponad 300 różnych metod płatności, od kart podarunkowych Amazon po przelewy bankowe SWIFT. Jeśli sprzedawca jest skłonny zaakceptować metodę płatności, będziesz mógł kupić bitcoiny za pośrednictwem Paxful, korzystając z tej metody płatności.


Lokalne metody płatności: Niektóre giełdy zezwalają tylko na przelewy bankowe od użytkowników z USA lub UE. Paxful akceptuje jednak metody płatności dostępne w Twojej okolicy. Chcesz kupić bitcoiny za pomocą kanadyjskiego e-przelewu INTERAC? Możesz to zrobić z Paxful.

Dobre wsparcie międzynarodowe: Niektóre z największych targowisk Paxful są zlokalizowane w regionach tradycyjnie zaniedbywanych przez inne giełdy. Na przykład na Paxful są tysiące kupujących i sprzedających bitcoiny w Nigerii, Chinach, Indiach, Rosji i innych krajach.

Ograniczone wymagania KYC i AML: Weryfikacja poziomu pierwszego firmy Paxful umożliwia kupowanie i sprzedawanie bitcoinów o wartości do 1500 USD za pomocą tylko weryfikacji adresu e-mail i numeru telefonu. Jeśli chcesz anonimowo kupić niewielką ilość bitcoinów, Paxful na to pozwala.

Brak ograniczeń po weryfikacji KYC i AML: Możesz ukończyć weryfikację poziomu drugiego lub trzeciego, przesyłając swój identyfikator i adres, zwiększając swój limit do 10 000 USD. Jeśli jednak przejdziesz weryfikację poziomu czwartego, nie ma żadnych ograniczeń.

Dostępne na całym świecie z wyjątkiem krajów objętych sankcjami: Większość giełd ma surowe wymagania dotyczące tego, które kraje mogą dokonywać transakcji na giełdzie. Jednak Paxful jest dostępny na całym świecie z wyjątkiem niektórych krajów objętych sankcjami, w tym Burundi, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kuby, Krymu, Iranu, Iraku, Libanu, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanu Południowego, Sudanu i Darfuru, Syrii oraz Jemen.

Brak opłat dla kupujących: Paxful nie pobiera od kupujących żadnych opłat w Paxful. Jednak większość sprzedawców w Paxful pobiera własne opłaty w zależności od metody płatności.

1% Opłaty sprzedającego: Sprzedawcy na Paxful płacą opłatę w wysokości 1%.

Bardzo podobny do LocalBitcoins: LocalBitcoins został założony w 2012 roku, a Paxful został uruchomiony w 2014 roku. Obecnie te dwie strony internetowe są bardzo konkurencyjne. Wydaje się, że LocalBitcoins ma więcej użytkowników, chociaż Paxful może być lepiej oceniany pod względem obsługi klienta.

Program partnerski: Paxful pozwala zarabiać pasywnie dzięki programowi partnerskiemu. Udostępnij swój link, a następnie zarabiaj bitcoiny za każdego, kto zarejestruje się i dokona transakcji za pośrednictwem tego linku.

Darmowe wypłaty: Paxful nie pobiera żadnych dodatkowych opłat przy wypłacie pieniędzy z portfela Paxful (poza opłatą za kopanie bitcoinów).

Waluty i pary Paxful

Paxful nie ma tych samych par walutowych, co tradycyjna wymiana. Zamiast tego Paxful łączy kupujących i sprzedających razem, aby handlować bitcoinami. Sprzedawcy na Paxful akceptują dziesiątki różnych walut fiducjarnych z całego świata. Nie powinieneś mieć problemu ze sprzedażą własnej rodzimej waluty fiducjarnej za bitcoiny. Bitcoin to jedyna kryptowaluta oficjalnie wymieniona na stronie internetowej, chociaż możesz znaleźć sprzedawców oferujących również inne kryptowaluty. paxful-exchange-buy-sell-bitcoin

Obsługiwane przez Paxful metody wpłat i wypłat

Paxful obsługuje ponad 300 metod wpłat i wypłat, od przelewów bankowych po karty upominkowe iTunes. Przelewy bankowe, PayPal, Interac online, karty kredytowe i debetowe, karty podarunkowe, Skrill, gotówka, Zelle Pay, Western Union, przelewy krajowe, Venmo, ApplePay, Square, SEPA, SWIFT i inne są obsługiwane przez Paxful. Możesz także wpłacić pieniądze za pomocą kilku wybranych kryptowalut, w tym BTC i ETH.

wypłata depozytu paxful-crypto-deposit

Paxful Rejestracja i proces logowania

Paxful ułatwia utworzenie konta i natychmiastowy zakup lub sprzedaż bitcoinów. Z niektórych metod płatności, w tym kart kredytowych i debetowych lub PayPal, można korzystać natychmiast po rejestracji. Inne metody płatności, w tym przelewy bankowe, wymagały dalszej weryfikacji.

Paxful ma cztery poziomy weryfikacji, każdy z różnymi limitami:

 • Poziom 1: Weryfikacja adresu e-mail i numeru telefonu, limit 1500 USD.
 • Poziom 2: Weryfikacja tożsamości wydana przez rząd, limit 10 000 USD.
 • Poziom 3: Weryfikacja adresu, limit 10 000 USD.
 • Poziom 4: Zwiększona należyta staranność i ręczna kontrola KYC, bez ograniczeń.

Paxful Trading

Paxful łączy kupujących i sprzedających w celu dokonywania transakcji. Pieniądze są przechowywane na rachunku escrow do momentu zakończenia przelewu. Niektórzy kupujący są skłonni kupić bitcoiny w zamian za walutę fiducjarną, podczas gdy inni kupujący są skłonni kupić walutę fiducjarną w zamian za sprzedaż bitcoinów. Sprzedawcy publikują transakcje na rynku Paxful, a następnie kupujący je akceptują. Paxful nie ma jednak tradycyjnego interfejsu handlowego, takiego jak na niektórych innych giełdach.

Opłaty płatne

Paxful pobiera zaskakująco niskie opłaty, mimo że działa jako pośrednik we wszystkich transakcjach.

 • Opłata dla kupującego: 0 USD
 • Opłata dla sprzedającego: 1%

Podczas wypłaty bitcoinów z giełdy zapłacisz stałą opłatę w wysokości 0,0005 BTC, która pokrywa koszty wydobycia bitcoinów i infrastrukturę Paxful.

Możesz również wysłać bitcoiny do innych użytkowników Paxful bezpłatnie do pięciu razy w miesiącu. Następnie opłata w wysokości 1 USD (w BTC) będzie naliczana za każdą transakcję wysłaną do innego klienta Paxful.

Paxful nie pobiera opłat za wypłatę.

Paxful Kwestie bezpieczeństwa i przestoje

Podobnie jak w przypadku każdego rynku peer-to-peer, na Paxful można znaleźć skargi na użytkowników, którzy zostali oszukani przez sprzedawców lub kupujących. Jednak Paxful podejmuje kroki w celu złagodzenia tych problemów, a Paxful ma dobry system rozwiązywania sporów. Nieuchronnie ludzie nadal są oszukiwani przez Paxful, chociaż zdecydowana większość użytkowników dokonuje transakcji na Paxful bez problemu. Paxful nigdy nie doświadczył poważnych naruszeń bezpieczeństwa, wycieków informacji o użytkownikach ani innych ataków.

Wygodna łatwość obsługi

Paxful może być łatwy w użyciu w przypadku niektórych sprzedawców, ale trudniejszy w przypadku innych. W zależności od wybranej metody płatności i uczciwości osoby, z którą handlujesz, Twoje doświadczenie handlowe może się znacznie różnić. Niektórzy rejestrują się w Paxful i kupują pierwszego bitcoina w ciągu 10 minut. Inni rejestrują się w Paxful i zostają oszukani przy pierwszej transakcji. Interfejs jest w całości oparty na sieci. Brak aplikacji mobilnych.

Paxful świetnie sobie radzi z organizowaniem ofert dla Twojego regionu. Możesz zobaczyć metodę płatności, minimalną i maksymalną kwotę, stawkę za bitcoin oraz kwotę za dolara, z której rezygnujesz.

Zaufanie i prywatność

Podobnie jak w przypadku każdego rynku P2P, zaufanie i prywatność zależą wyłącznie od osób, z którymi masz do czynienia. Będziesz musiał potwierdzić swoją tożsamość (przesyłając dokument tożsamości), aby handlować bitcoinami o wartości ponad 1500 USD w Paxful. Niektórzy sprzedawcy mogą również wymagać dodatkowych informacji. Powinieneś jednak być w stanie znaleźć sprzedawców chętnych do anonimowego handlu bitcoinami. Możesz umówić się na przykład na osobisty przelew gotówki.

Przyjazna obsługa klienta

Paxful ma dobrą obsługę klienta i solidny system rozwiązywania sporów. Jedną z najlepszych funkcji obsługi klienta jest system czatu na żywo firmy Paxful, który prowadzi Cię przez pierwszą transakcję. Jeśli jest to Twoja pierwsza transakcja Bitcoin, możesz poprosić doświadczonego sprzedawcę, który poprowadzi Cię przez proces za pomocą czatu na żywo jeden na jeden. Fundusze są przechowywane na rachunku escrow, gdy transakcja jest zakończona, a Paxful dokładnie bada spory, gdy się pojawią.

Podręcznik użytkownika Paxful: Jak skonfigurować i używać Paxful

Paxful jest prosty w obsłudze. Oto jak zarejestrować się i kupić swoje pierwsze bitcoiny w Paxful:

1. Zarejestruj się

paxful-crypto-exchange-setup

Kliknij przycisk „Utwórz konto” u góry strony.

proces-rejestracji-konta-paxful-exchange-register

Wpisz swój adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło, a następnie zaakceptuj warunki korzystania z usługi.

paxful-exchange-weryfikacja

2. Weryfikacja

Możesz kupić lub sprzedać bitcoiny o wartości do 1500 USD po zweryfikowaniu numeru telefonu i adresu e-mail (weryfikacja poziomu pierwszego).

portfel-paxful-exchange-bitcoin

Dzięki weryfikacji drugiego i trzeciego poziomu (dowód tożsamości i potwierdzenie adresu) możesz handlować bitcoinami o wartości do 10000 USD w Paxful.

Dzięki weryfikacji poziomu czwartego (ręczna kontrola KYC / AML wykonywana przez pracowników Paxful) możesz handlować bitcoinami na platformie bez ograniczeń.

samouczek dotyczący handlu kryptowalutami

3. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Paxful zaleca skonfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Zanim zaczniesz korzystać z konta Paxful, musisz skonfigurować pytania zabezpieczające. Te pytania zostaną wykorzystane, jeśli będziesz musiał zresetować swoje konto lub zmienić numer telefonu.

uwierzytelnianie paxful-exchange-security-

2FA nie jest obowiązkowe, ale jest zalecane. Możesz skonfigurować 2FA przez SMS, Google Authenticator lub Authy. Możesz także skorzystać z 2FA przy zakupie lub sprzedaży bitcoinów, wycofaniu bitcoinów, zmianie hasła i wykonaniu innych zadań.

4. Sposób płatności

Paxful umożliwia wpłacanie pieniędzy do portfela Paxful przy użyciu wyłącznie bitcoinów. Żadne inne metody wpłaty nie są dostępne. Możesz jednak sprawdzić rynek dla kupujących i sprzedających, którzy chcą zaakceptować ponad 300 różnych metod płatności, w tym wszystko, od kart podarunkowych Starbucks po przelewy Bank of America.

paxful-metody-płatności

5. Handel kryptowalutą

Przejrzyj rynek Paxful, aby znaleźć kogoś, kto chce kupić lub sprzedać kryptowalutę za pomocą wybranej metody płatności.

transfery-paxful-kryptowalutowe

Jak wspomniano powyżej, Paxful jest dostępny praktycznie w każdym kraju na świecie (z wyjątkiem niektórych krajów objętych sankcjami lub embargiem). Gdziekolwiek się znajdujesz, powinieneś być w stanie znaleźć co najmniej jednego sprzedawcę obsługującego Twój obszar. W większych krajach możesz mieć do wyboru setki, a nawet tysiące sprzedawców.

Proces kupna i sprzedaży różni się w zależności od osoby, z którą handlujesz. Konieczne może być na przykład wysłanie zdjęcia karty podarunkowej do Paxful lub zainicjowanie przelewu bankowego. Sprzedawca wyjaśni kolejne kroki, jakie należy podjąć.

6. Wycofanie się

Możesz wypłacić bitcoiny z portfela Paxful do dowolnego innego portfela bitcoin. Możesz również sprzedawać bitcoiny na Paxful za inne metody płatności, takie jak gotówka lub karta podarunkowa. W wielu przypadkach możesz dokonać pełnej transakcji bez konieczności dotykania Twoich pieniędzy przez Paxfula (z wyjątkiem depozytu).

Ostatnie słowo

Paxful jest konkurentem LocalBitcoins założonym w 2014 roku (pod nazwą EasyBitz), aby zapewnić użytkownikom na całym świecie łatwy sposób kupowania i sprzedawania bitcoinów. Dziś Paxful stał się jednym z największych rynków bitcoinów peer-to-peer na świecie. To jedno z niewielu miejsc, w których możesz kupować i sprzedawać bitcoiny za gotówkę, karty podarunkowe, przelewy bankowe, PayPal i inne metody płatności w jednym miejscu.

Ogólnie rzecz biorąc, Paxful to zaufany rynek, który ułatwia interakcję z kupującymi lub sprzedawcami bitcoinów w bezpiecznym środowisku peer-to-peer. Chociaż niektórzy ludzie z pewnością zostają oszukani przez Paxful, witryna robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo za pomocą depozytu, dobrego rozwiązywania sporów i dostępnych funkcji czatu na żywo.

Handlowy & Wymieniać się

 • Przewodnik po kryptowalutach 101: Wybór najlepszej wymiany kryptowalut
 • Przewodnik po giełdzie Bittrex: Jak handlować na Bittrex
 • Przewodnik po giełdzie Binance: Jak otworzyć konto Binance i co powinieneś wiedzieć
 • Przewodnik po Gemini Exchange: podręcznik użytkownika
 • Przewodnik po Kraken Exchange: Podręcznik użytkownika
 • Przewodnik po Etherdelta Exchange: Jak handlować na Etherdelta
 • Przewodnik po podstawach handlu kryptowalutami: Wprowadzenie do analizy technicznej kryptowalut
 • Handel kryptowalutami: zrozumienie par handlu kryptowalutami & Jak to działa
 • Przewodnik po handlu kryptowalutami: 4 typowe pułapki, których doświadczy każdy Crypto Trader

Portfele

 • Przewodnik po portfelach kryptowalut: Dlaczego potrzebujesz portfeli?
 • Przewodnik po portfelach kryptowalut: Otwieranie portfela Bitcoin
 • Przewodnik po portfelach kryptowalut: Otwieranie MyEtherWallet (MEW)

Możesz również dołączyć do naszej grupy na Facebooku pod adresem Opanuj kryptowalutę: zaawansowana wiedza o kryptowalutach zadawać pytania dotyczące kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map