PIT Exchange firmy Blockchain.com: podręcznik użytkownika

Recenzja The-Pit-Blockchain

Kompletny podręcznik użytkownika dotyczący nowej platformy handlu kryptowalutami Blockchain.com o nazwie PIT.

Jak używać, handlować i dołączać do giełdy Pit Blockchain.com

PIT to nowa „platforma do handlu kryptowalutami klasy instytucjonalnej” uruchomiona przez Blockchain latem 2019 r., Po roku opracowywania stealth przez zespół składający się z członków NYSE, TD Ameritrade i Google.

funkcje

 • Zastrzeżony silnik dopasowujący i platforma handlowa
 • Opracowany w tajemnicy przez cały 2018 rok z myślą o uruchomieniu wersji beta w lipcu 2019 r
 • „Szyfrowanie na poziomie wojskowym”

Metody wpłaty

 • Przelew bankowy (EUR, USD i GBP)
 • Depozyty kryptograficzne (BTC, ETH, BCH, LTC, USDT i PAX)
 • SEPA (EUR)

Plusy

 • Dostępne na komputery stacjonarne, iOS lub Android
 • Najszybsze transakcje w branży
 • Bezpośrednie połączenie z portfelem Blockchain

Cons

 • Ograniczona liczba par handlowych w momencie uruchomienia
 • Nadal pobiera opłaty producenta (0,02%) i opłaty takera (0,05%) przy transakcjach przekraczających 1 miliard USD miesięcznie

Wprowadzenie

Blockchain ogłosił w lipcu 2019 r. Giełdę kryptowalut o nazwie PIT. Giełda od samego początku była gwiazdą: we wprowadzającym wideo zapowiadającym uruchomienie giełdy pojawił się William Shatner. Giełda została również opracowana we współpracy z ekspertami z NYSE, TD Ameritrade, Goldman Sachs, UBS, Google, Interactive Brokers i Revolut. Wspierany przez tych wysokiej klasy partnerów, Blockchain twierdzi, że PIT jest obecnie najszybszą giełdą kryptowalut na świecie.     wymiana-pit-blockchain

Blockchain zaprojektował również swój handel kryptowalutami zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych. Jest to „platforma handlu kryptowalutami klasy instytucjonalnej”, co oznacza, że ​​jest wystarczająco dobra dla inwestorów instytucjonalnych, ale nadaje się również dla zwykłych inwestorów detalicznych.

To wszystko brzmi dobrze – ale czy PIT spełnia wzniosłe twierdzenia Blockchaina?

Cóż, PIT naprawdę wydaje się być najszybszą na świecie giełdą kryptowalut, ponieważ Blockchain twierdzi, że użytkownicy mogą dokonać wymiany w 40 mikrosekundach, co oznacza, że ​​każdy handlowiec kryptowalutami może składać miliony zamówień na sekundę. Platforma została zaprojektowana przez byłego głównego architekta nowojorskiej giełdy papierów wartościowych. Znajduje się również w Equinix LD4, wiodącym centrum danych handlowych o małych opóźnieniach. PIT nazywa swój dopasowujący silnik „Mercury”. Żaden inny mechanizm dopasowujący nie może przetwarzać transakcji szybciej niż Mercury należący do PIT.

Kolejną fajną cechą PIT jest integracja z popularnym portfelem Blockchain. Podłączając portfel Blockchain do PIT, handlowcy mogą szybko przenosić kryptowaluty z giełdy z powrotem do własnego bezpiecznego magazynu.

blockchain-the-pit-exchange

PIT ma również duże znaczenie dla swojej płynności. Aby zapewnić wysoką płynność, Blockchain nawiązał współpracę z „globalnymi animatorami rynku”, aby umożliwić handlowcom handel między dowolnymi parami handlowymi w dowolnym momencie. Obecnie na giełdzie znajduje się 26 par handlowych, w tym pary fiat-to-crypto i krypto-krypto.

PIT ma dużo mocy leżącej pod maską, ale interfejs użytkownika pozostaje usprawniony i łatwy w użyciu dla każdego. Zaawansowani handlowcy mogą dostosować pulpit nawigacyjny do swoich unikalnych potrzeb, podczas gdy początkujący inwestorzy znajdą dostępną i łatwą w użyciu platformę dostosowaną do ich potrzeb.

Kluczowe cechy

Najważniejsze cechy PIT to:

Najszybszy silnik dopasowujący: PIT twierdzi, że ma najszybszy w branży silnik dopasowujący i nie widzimy powodu, aby wątpić w to twierdzenie. Handlowcy mogą składać miliony zamówień na sekundę, a każda transakcja jest zakończona w 40 mikrosekund.

26 par handlowych: W momencie uruchomienia PIT obsługuje 26 par handlowych. PIT optymistycznie nazywa to „strefą Złotowłosej” par handlowych. Nie jest jej za mało i nie za dużo: to po prostu właściwa liczba.

Dobra obsługa globalnej sieci bankowej: PIT oferuje szereg łatwych opcji wpłat dzięki bezpośrednim połączeniom z globalną siecią bankową. Możesz łatwo wpłacić USD, EUR i GBP przelewem bankowym. Depozyty kryptowalut są również dostępne w BTC, ETH, USDT i PAX.

Obsługiwane z centrum danych o małych opóźnieniach: Silnik dopasowujący PIT jest już szybki, ale aby uczynić go jeszcze szybszym, działa z legendarnego centrum danych Quinix LD4, opisywanego jako „jedno z najszybszych i najbardziej niezawodnych” centrów danych na świecie.

Bezpieczeństwo na poziomie wojskowym: PIT twierdzi, że oferuje bezpieczeństwo na poziomie wojskowym, odpowiednie dla instytucji poszukujących maksymalnej ochrony.

Integracja z portfelem Blockchain: PIT bezproblemowo integruje się z Blockchain Wallet, popularnym oprogramowaniem do portfela kryptograficznego stworzonym przez Blockchain, przy użyciu nowego interfejsu API Blockchain Connect. Wszelkie środki przechowywane na Twoim koncie na PIT mogą zostać natychmiast przelane do Twojego portfela Blockchain, aby przywrócić Ci pełną opiekę nad Twoimi kluczami prywatnymi.

Odpowiednie dla początkujących i zaawansowanych inwestorów: PIT jest platformą o randze instytucjonalnej, choć nadal stara się zaspokajać potrzeby inwestorów detalicznych. Możesz dostosować pulpit nawigacyjny lub pozostawić go bez zmian.

Opracowany w tajemnicy z liderami branży: PIT ma jedną z ciekawszych historii powstania głównych giełd. Giełda została opracowana w tajemnicy przez ukryty zespół w ciągu 2018 roku. W skład zespołu weszli eksperci z NYSE, TD Ameritrade, Google i innych wiodących organizacji.

Nadal w wersji beta: Po uruchomieniu w lipcu 2019 PIT oficjalnie nadal jest w fazie beta (od października 2019).

Opłaty konkurencyjne: Opłaty transakcyjne PIT są rozsądne w porównaniu z innymi regulowanymi dostawcami. W przypadku transakcji poniżej 100 000 USD miesięcznie zapłacisz 0,24% prowizji przyjmujących i 0,14% prowizji producenta. Stamtąd stawki nadal spadają. Jeśli te liczby brzmią dziwnie konkretnie, to jest powód: stawki PIT są o 0,01% niższe niż w Coinbase Pro.

Zintegrowane wykresy TradingView: Dzięki integracji z TradingView, PIT umożliwia dostosowanie wykresów za pomocą setek opracowań technicznych i rysunków. Wybieraj od świeczników po fibonaccis, aby stworzyć swój własny spersonalizowany obiektyw na rynki kryptowalut.

Dostępne w ponad 200 krajach: W przeciwieństwie do innych wysoce regulowanych giełd, PIT jest dostępny praktycznie na całym świecie. Możesz zapisać się na PIT z ponad 200 krajów.

Waluty i pary PIT

PIT oferuje na starcie 26 par handlowych. Nazywają to „strefą Złotowłosej” par handlowych, ponieważ jest tam odpowiednia liczba par. Istnieją pary USD (BTC / USD, ETH / USD, BCH / USD, LTC / USD, PAX / USD, USDT / USD i XLM / USD), pary EUR (BTC / EUR, ETH / EUR, BCH / EUR, LTC / EUR, USDT / EUR, PAX / EUR i XLM / EUR), pary GBP (BTC / GBP), pary BTC (ETH / BTC, LTC / BTC, BCH / BTC i XLM / BTC), pary ETH ( BCH / ETH i LTC / ETH), pary USDT (BTC / USDT, ETH / USDT, BCH / USDT i LTC / USDT) oraz pary PAX (BTC / PAX, ETH / PAX, BCH / PAX, LTC / PAX, i XLM / PAX).

Metody wpłat i wypłat z obsługą PIT

PIT obsługuje wpłaty w walutach fiducjarnych przelewem bankowym w USD, GBP i EUR. Możesz również zdeponować dowolną z obsługiwanych kryptowalut na platformie, w tym BTC, ETH, USDT i PAX.

Proces rejestracji i logowania PIT

PIT przyjmuje użytkowników z ponad 200 krajów na całym świecie. Jeśli nie przebywasz w kraju objętym sankcjami (takim jak Korea Północna), nie powinieneś mieć problemu z zapisaniem się do PIT. Proces rejestracji jest prosty i podobny do każdej innej giełdy kryptowalut. Możesz ukończyć rejestrację w 3 minuty, a następnie natychmiast zdeponować środki.

Handel PIT

PIT oferuje unikalny interfejs handlowy w porównaniu z innymi głównymi giełdami. Zamiast malutkiego tekstu i ciężkich wykresów innych giełd, PIT ma swój własny, unikalny projekt. Skutecznie wykorzystuje kolory, aby pokazać ruchy na rynku. Główny ekran handlu pokazuje wykres ruchów cen bitcoinów, a na dole możesz również zobaczyć książkę zamówień, okno kupna / sprzedaży oraz listę najnowszych artykułów na temat bitcoinów. To dobrze zaprojektowany interfejs i można powiedzieć, że jest to zastrzeżona platforma zbudowana od podstaw, aby różniła się od innych giełd.

Opłaty PIT

PIT ma konkurencyjną strukturę opłat, która jest podobna do innych regulowanych giełd, takich jak Gemini, Binance, Coinbase i Kraken (chociaż PIT sprytnie wycenił swoje opłaty od 0,01 do 0,02% niżej niż jego główni konkurenci).

 • Opłata za twórcę: 0,14% (0 USD do 99 999,99 USD miesięcznie) do 0,02% (ponad 1 miliard USD miesięcznie)
 • Opłata za uczestnika: 0,24% (0 USD do 99 999,99 USD miesięcznie) do 0,05% (ponad 1 miliard USD miesięcznie)
 • Opłata za wpłatę SEPA: 0 USD
 • Opłata za wypłatę SEPA: 0 USD (minimum 50 EUR)
 • Przelew w USD: Darmowy
 • Wypłata przelewem w USD: 10 $ (kraj) lub 30 $ (zagranica)

Istnieje również minimalna kwota wypłaty w wysokości 5000 USD w przypadku wypłat za pomocą przelewu zagranicznego (brak minimum w przypadku wypłat przelewów krajowych). Wypłata za pomocą przelewu jest uznawana za zagraniczną, jeśli bank docelowy znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi.

Zagadnienia bezpieczeństwa i przestoje w PIT

PIT wystartował w lipcu 2019 r. Jak dotąd przebiegło bezproblemowo na giełdzie kryptowalut „wojskowej klasy bezpieczeństwa”. PIT nie doznał żadnych poważnych, publicznie ujawnionych naruszeń bezpieczeństwa ani wycieków danych, ani wymiana nie uległa awarii przez dłuższy czas.

Łatwość obsługi PIT

PIT jest zaskakująco łatwy w użyciu. Jeśli okna handlowe konwencjonalnych giełd kryptowalut wydają Ci się onieśmielające, przyjazny dla początkujących wygląd PIT może być właściwym wyborem. Tekst jest pogrubiony i duży, a interfejs użytkownika nie przytłacza Cię kolorami, liczbami ani przyciskami. Jest to proste, ale można je dostosować, aby było bardziej zaawansowane.

Zaufanie i prywatność PIT

Zwykle trudno jest zaufać zupełnie nowej giełdzie kryptowalut. PIT został jednak opracowany przez ekspertów m.in. z TD Ameritrade, Google i NYSE. Deweloper giełdy, Blockchain, jest również wieloletnim członkiem społeczności kryptowalut, odpowiedzialnym za dotychczasowe wygenerowanie około 40 milionów portfeli Blockchain. Siedziba PIT znajduje się w Luksemburgu.

Obsługa klienta PIT

PIT posiada centrum wsparcia, z którym można się skontaktować za pośrednictwem formularza internetowego. Po prostu prześlij zapytanie i otrzymaj odpowiedź w ciągu 1-2 dni roboczych. Ogólnie rzecz biorąc, obsługa klienta PIT jest dobrze oceniana w Internecie.

Podręcznik użytkownika PIT: Jak skonfigurować i używać PIT

Rejestracja w PIT i korzystanie z giełdy po raz pierwszy jest dość proste. Wykonaj następujące kroki, aby dokonać pierwszej transakcji.

1. Zarejestruj się

Wejdź na pierwszą stronę i kliknij „Zaloguj się” lub „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu ekranu.

Wpisz w formularzu swoje imię i nazwisko, adres e-mail i hasło.zarejestruj się-blockchain-com-the-pit

2. Weryfikacja

PIT wyśle ​​Ci e-mail weryfikacyjny. Kliknij łącze w wiadomości, aby potwierdzić swój adres e-mail. Twoje konto zostanie otwarte.

uwierzytelnianie thepit-blockchain-authenticationthe-pit-blockchain-wallet

the-pit-blockchain-email

blockchain-the-pit-account

bezpieczeństwo-wymiany-dołuweryfikacja-do-dołu

3. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

PIT zmusza Cię do skonfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) za pomocą aplikacji Google Authenticator. 2FA jest obowiązkowe na PIT, zanim będziesz mógł wpłacić środki.

blockchain-the-pit-exchange-2fa

Po skonfigurowaniu aplikacji na urządzeniu mobilnym będziesz mógł wygenerować hasło, które zmienia się co 30 sekund. Musisz wprowadzić ten kod za każdym razem, gdy próbujesz zalogować się na swoje konto lub wypłacić środki.

Następnie musisz ukończyć weryfikację KYC / AML. Wszyscy użytkownicy muszą mieć co najmniej poziom Silver KYC, aby móc handlować w PIT. Musisz podać oficjalne imię i nazwisko, zweryfikowany adres e-mail, datę urodzenia i adres.

Aby przejść na weryfikację KYC na poziomie Gold, musisz dostarczyć zdjęcie oficjalnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz swoje zdjęcie. Weryfikacja KYC na poziomie Gold pozwala na wyższe kwoty transakcji i więcej funkcji.

4. Sposób płatności

Po zakończeniu weryfikacji możesz zasilić swoje konto kryptowalutą (BTC, ETH, PAX lub USDT), przelewem (USD z banku USA lub zagranicznego) lub SEPA (dla wpłat w EUR).

blockchain-pit-deposit

Kliknij Wpłać teraz w prawym górnym rogu, aby dokonać wpłaty. Jeśli nie ukończyłeś weryfikacji 2FA, musisz to zrobić w tym momencie.

5. Handel kryptowalutą

Po zdeponowaniu pieniędzy na Twoim koncie w PIT i przeprowadzeniu weryfikacji KYC co najmniej na poziomie Silver, możesz rozpocząć handel kryptowalutą. W PIT dostępnych jest 26 par. Wpisywanie transakcji jest łatwe. Wprowadź kwotę, którą chcesz kupić lub sprzedać w BTC lub USD, a następnie wybierz typ zlecenia rynkowego lub limitu.

handel kryptowalutą

6. Wycofanie się

Możesz wypłacić pieniądze w dowolnym momencie za pomocą przelewu bankowego (opłata 10 USD), SEPA (bezpłatnie) lub krypto (bezpłatnie ze standardową opłatą sieciową).

Ostatnie słowo

PIT to nowa giełda o bezczelnym nastawieniu. Jest zbudowany od podstaw jako zastrzeżona platforma, dlatego wygląda inaczej niż jakakolwiek inna giełda w internecie. Jest to również najszybsza giełda na dzisiejszym rynku, umożliwiająca handlowcom wykonywanie milionów transakcji na sekundę.

Technicznie rzecz biorąc, PIT jest nadal w wersji beta (stan na październik 2019) po uruchomieniu w lipcu. Wymiana działa jednak dobrze. Dzięki partnerstwu PIT z pulą płynności, płynność nie jest problemem dla platformy na 26 parach zbywalnych.

Jeśli szukasz szybkiej, bezpiecznej, ściśle regulowanej giełdy dostępnej w ponad 200 krajach na całym świecie, PIT jest jedną z najlepszych dostępnych opcji, opracowaną przez zespół Blockchain we współpracy z niektórymi z czołowych umysłów w branży przestrzeń techniczna.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map