Taras Kulyk, starszy wiceprezes działu Blockchain Business Development w Core Scientific – Interview Series

Taras Kulyk jest starszym wiceprezesem Blockchain Business Development w Core Scientific. Kariera pana Kulyka rozwijała się poprzez coraz wyższe stanowiska w sektorach aktywów cyfrowych, bankowości inwestycyjnej i technologii. Zbudował i kierował zespołami zajmującymi się obsługą i rozwojem infrastruktury wydobywania zasobów cyfrowych na całym świecie. Ponadto wspierał i zarządzał relacjami z kluczowymi światowymi liderami technologicznymi, w tym Samsung i Ennoconn. Przed rozpoczęciem pracy w sektorze aktywów cyfrowych Taras był bankierem inwestycyjnym obsługującym sektor mediów i technologii w TD Securities.

Co początkowo przyciągnęło Cię do blockchain i zasobów cyfrowych?

Początkowo przyciągnęło mnie blockchain i aktywa cyfrowe, zakładając, że podstawowa technologia została zbudowana na potencjale zakłócenia finansów i wymiany wartości, podobnie jak Internet zakłócił handel i praktycznie cały nasz styl życia. Bycie częścią tego rodzaju zmiany technologicznej od wczesnego etapu było nie tylko ekscytujące, ale było także doświadczeniem edukacyjnym w zakresie „twórczej destrukcji”.

Czy możesz omówić, jak przeszedłeś z bankowości inwestycyjnej do wydobywania bitcoinów??

Spędziwszy prawie 3,5 roku w bankowości inwestycyjnej, obejmującej tradycyjne sektory górnictwa (złoto, PGM, rudy żelaza, miedź itp.) I TMT, odpowiednio z BMO Capital Markets i TD Securities, podjąłem decyzję, że zamiast zostać i znaleźć rosnąca rola w bankowości, aby spróbować swoich sił w przemyśle; konkretnie blockchain.

Znalazłem stanowisko Business Development w Toronto, pracując z Decentral, twórcą gorącego portfela Jaxx. Byliśmy w środku szaleństwa ICO w 2017 roku i mieliśmy szczęście pracować z wieloma znanymi zespołami w ekosystemie zasobów cyfrowych i spotkać się z nimi. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale Ethereum zostało założone i utworzone w Toronto w Kanadzie.

Z Decentral zostałem zwerbowany do prywatnego biura rodzinnego w celu powiększenia ich globalnej floty wydobywczej, gdy szukali dostępu do przestrzeni aktywów cyfrowych za pośrednictwem infrastruktury i wydobywania bitcoinów. Reszta to, jak mówią, historia…

Gdzie geograficznie znajdują się cyfrowe kopalnie firmy Core Scientific?

Core Scientific ma obecnie cyfrowe kopalnie / obiekty hostingowe zlokalizowane w pięciu centrach danych – dwóch w Północnej Karolinie, dwóch w Georgii i jednym w Kentucky.

Jakie zasoby cyfrowe są obecnie wydobywane?

Klienci Core Scientific mogą obecnie wydobywać BTC, BCH, ETH, ETC, SiaCoin, Zcash i wiele innych monet alternatywnych. Nasi klienci używają głównie układów ASIC SHA256, ale mamy bardzo dużą i rosnącą flotę układów GPU i nowszych układów ASIC innych niż SHA256.

Często brakuje jasności regulacyjnej otaczającej cyfrowe wydobycie, jaki rodzaj regulacji jest potrzebny, aby jeszcze bardziej zachęcić inwestorów instytucjonalnych do zaangażowania się?

W ciągu ostatnich kilku kwartałów widzieliśmy decydentów wyjaśniających więcej przepisów dotyczących kryptowalut. Przede wszystkim w lipcu Office of the Comptroller of the Currency (OCC) ogłosił w liście wyjaśniającym, że banki i stowarzyszenia oszczędnościowe podlegające regulacjom federalnym mogą teraz świadczyć usługi dla start-upów kryptograficznych, oprócz zarządzania kryptograficznymi kluczami związanymi z kryptowalutą w imieniu klienci.

Chociaż jest to krok we właściwym kierunku, rząd powinien zrobić kilka dodatkowych rzeczy, aby wspierać cyfrową branżę wydobywczą. W szczególności zmniejszenie lub wyeliminowanie taryf na sprzęt do wydobywania zasobów cyfrowych, złagodzenie obciążenia podatkowego w celu zachęcenia zagranicznych inwestycji bezpośrednich z zagranicy do operatorów wydobywających zasoby cyfrowe z siedzibą w USA oraz stworzenie zachęt, aby zachęcić sektor cyfrowego wydobycia do skoncentrowania się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii zapotrzebowanie na energię.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych staje się coraz bardziej narodowym imperatywem, aby aktywa cyfrowe były traktowane poważnie przez organy regulacyjne. W Core Scientific jesteśmy podekscytowani rosnącą popularnością i sentymentem regulacyjnym do zasobów cyfrowych; i zdecydowanie nie możemy się doczekać, aż Stany Zjednoczone będą nadal dostosowywać swoją politykę przyjazną kryptowalutom, aby umożliwić naszemu krajowi kontynuację roli prawdziwego lidera w globalnym cyfrowym przemyśle wydobywczym.

Czy są jakieś problemy związane z łańcuchem dostaw u dostawców takich jak Bitmain??

Mamy bardzo silną współpracę z Bitmain Technologies. Bitmain był niezwykle profesjonalny, a maszyny, które zamówiliśmy u nich w imieniu naszych klientów, są nadal dostarczane szybko i sprawnie, bez zbyt wielu opóźnień w wysyłce.

Ściśle współpracowaliśmy z Bitmain przez ostatnie trzy lata, uruchamiając pierwsza Akademia Szkolenia Mrówek poza Chinami i ułatwianie rekordowego zakupu 17 595 sztuk S19 Antminers wcześniej w tym roku. Niedawno Core Scientific zostało również nazwane jedyną spółdzielnią Bitmain centrum napraw w Ameryce Północnej. Core Scientific ma świetne relacje robocze z naszymi dostawcami i nie martwi się o ich możliwości obsługi nas i naszych klientów.

W jaki sposób inwestorzy mogą najlepiej zabezpieczyć się przed ryzykiem związanym z cyfrowym wydobyciem?

Inwestorzy powinni naprawdę poświęcić dużo czasu na przeprowadzanie due diligence operatorów, z którymi chcą zainwestować znaczne kwoty kapitału. Jeśli zespołu prowadzącego operacje nie można znaleźć w Internecie… pomyśl jeszcze raz. Core Scientific przeszło kilkuletni przegląd audytowy prowadzony przez E.&Y i koncentrują się na zapewnieniu takiego poziomu wiarygodności, jaki ten sektor potrzebuje, aby dojrzeć.

Czy mógłbyś omówić, kim są obecni liderzy w cyfrowej przestrzeni wydobywczej?

Chociaż Chiny są niekwestionowanym liderem w wydobywaniu bitcoinów, a Mapa wydobywania bitcoinów wyprodukowana przez University of Cambridge Niedawno wskazał, że globalna dywersyfikacja hashratu górniczego rośnie, a regiony takie jak Ameryka Północna, Europa Wschodnia i Bliski Wschód walczą o pozycję światowego lidera. W szczególności Ameryka Północna stała się globalnym centrum wydobywczym ze względu na idealny klimat geopolityczny, infrastrukturę energetyczną i rosnące zainteresowanie instytucjonalne ze strony takich graczy jak: Digital Currency Group (DCG), która niedawno ogłosiła inwestycję o wartości 100 mln USD ekspansję na przemysł wydobywczy bitcoinów w Ameryce Północnej.

Core Scientific oferuje również dodatkowe usługi typu blockchain, czy mógłbyś omówić, co to jest?

Chociaż w tej chwili nie jestem w stanie omówić konkretnych oferowanych przez nas usług, mogę powiedzieć, że w najbliższej przyszłości ogłosimy kilka ekscytujących nowych ofert.

Core Scientific oferuje rozwiązania data science dla firm, które muszą korzystać z głębokiego uczenia się. Czy mógłbyś omówić, w jaki sposób Core Scientific może pomóc firmom w tej dziedzinie?

Obliczenia o wysokiej wydajności i sztuczna inteligencja połączyły się w celu stworzenia rozwiązań obejmujących szereg branż, od przeprowadzania analiz sejsmicznych w dziedzinie ropy i gazu po obliczanie złożonych ryzyk na rynkach finansowych..

W Core Scientific nawiązaliśmy współpracę z firmą NVIDIA, wynalazcą procesora graficznego, a także z firmą NetApp, liderem w zakresie usług danych w chmurze, aby zapewnić bezpłatny dostęp do infrastruktury sztucznej inteligencji i inżynierii danych na potrzeby nowatorskich badań związanych z koronawirusem, wykorzystujących akcelerację GPU. Niedawno my nabył określone aktywa i technologie od Atrio, krytyczna pod względem wydajności sztuczna inteligencja i wysokowydajne usługi w chmurze obliczeniowej, która umożliwiła nam również pomoc naukowcom w przyspieszeniu badań genomicznych opartych na sztucznej inteligencji w celu zwalczania pandemii.

Czy jest jeszcze coś, czym chciałbyś się podzielić na temat Core Scientific?

Skupiamy się na dalszym przyspieszaniu rozwoju zasobów cyfrowych w Ameryce Północnej, ponieważ na czwarty kwartał planujemy wiele ekscytujących ogłoszeń, którymi nie możemy się doczekać..

Dziękuję za wspaniały wywiad, czytelnicy, którzy chcą dowiedzieć się więcej, powinni odwiedzić Core Scientific.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map